Charitativní bleší trh

13. 11. 2017

Charitativní bleší trh

Na pondělí 13. listopadu připadá Světový den laskavosti a právě v tento den se žáci 7.B za přispění celé naší školy rozhodli být laskaví. Sedmáci si na tento den totiž připravili charitativní bleší trh. Zvonění na velkou přestávku proměnilo chodbu u školní družiny v jedno velké tržiště. K zakoupení byly maličkosti, jako jsou plyšáčci, knížky, pohádkové postavičky a různé drobné hračky, které potěšily hlavně děti na prvním stupni, ale také kousky bižuterie, šátky a oblečení, které udělaly radost starším žákům. Veškerý výtěžek bude věnován na dobročinné účely. Žáci se rozhodli utrženou částku darovat psímu útulku v Rožnově pod Radhoštěm. Akce proběhla v rámci projektu Jsem laskavec, do kterého se třída 7.B přihlásila. Cílem tohoto projektu je vykonat nezištně dobrý skutek a šířit tak dále myšlenku konání dobra. Peníze budou vybranými žáky předány zástupcům psího útulku, u příležitosti slavnostní kolaudace nové budovy útulku, na kterou jsou zároveň pozvaní. Akce se opravdu vydařila a všem zúčastněným patří velký dík za podpoření této myšlenky a věříme, že žádný projev laskavosti, jakkoliv nepatrný, nevyjde nikdy nazmar.