Čtvrťáci na dopravním hřišti

8. 6. 2017

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Cyklistická sezóna je už v plném proudu, a tak ani naši čtvrťáci nezaháleli a vypravili se na mobilní dopravní hřiště na zimní stadion na Bučiskách. V pondělí 29. května a ve čtvrtek 8. června 2017 si třídy 4. A a 4. B na hřišti nejdříve zopakovaly teoretickou část – poznávání značek a dopravní předpisy. Poté se rozdělili na dvě skupiny. První skupina nasedla na kola a přišlo na řadu samotné ježdění, řešení  konkrétních dopravních situací a chování cyklisty v dopravním provozu. Druhá skupina měla v jiné části stadionu nachystanou cyklistickou dráhu zručnosti. Na kole si žáci zkusili slalom, projetí brankami, předávání kolíku, ale také co nejpomalejší jízdu. Na závěr každý z žáků zaslouženě obdržel od pana Hronka – instruktora kurzu průkaz cyklisty a reflexní náramek.