KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Exkurze do Prahy

29. 9. 2015

Exkurze do Prahy

Třída 8.A v Praze   
Ve dnech 29.9.-2.10.2015 navštívili žáci 8.A naše krásné hlavní město Prahu. Zážitky z Prahy popíšou nejlépe oni sami…
Úterý 29. září 2015 byl tím nejlepším dnem na světě. Nastal okamžik, kdy jsme jeli se třídou do Prahy. Ráno byl sraz na vlakovém nadraží. První jsme jeli „rožnovkou“ do Valašského Meziříčí. Z Valašského Meziříčí jel vlak přímo do Prahy, takže jsme měli krásný spoj. Cesta uběhla velmi rychle a než jsme se nadáli, byli jsme v Praze. Hned jak jsme přijeli do Prahy, tak jsme se šli ubytovat na vysokoškolskou kolej. Pokoje na kolejích byly čisté a hezké. Hned jsme si vybalili věci a šli jsme na Václavské náměstí. Tam byl rozchod. Po rozchodu jsme jeli na Vyšehrad, odkud jsme měli krásný výhled na celou Prahu, a kde bylo pohřbeno hodně slavných lidí. Potom jsme se vrátili na kolej, kde nás čekala výborná večeře. Vlastně všechna jídla, která jsme dostali v menze na koleji, byla moc dobrá. Druhý a třetí den jsme chodili po různých pražských památkách, jako je Karlův most, Prašná brána, Staroměstské náměstí s Orlojem, Národní divadlo, Letecké muzeum. Průvodce nás provedl po Pražském hradě, navštívili jsme Chrám sv.Víta, a to včetně krypty s pohřbeným Karlem IV., Václavem IV., či Jiřím z Poděbrad. Stáli jsme také u dveří, za nimiž je sedmi klíči zamčen Svatováclavský poklad. Na Petříně nás kromě úchvatného výhledu z rozhledny zaujalo zrcadlové bludiště. Čtyři dny utekly strašně rychle a v pátek 2. října už jsme jeli zpátky domů. Jo, a málem bych zapomněl, také jsme byli v Poslanecké sněmovně, kde právě zasedali poslanci a kde nám zamával Andrej Babiš. Kromě něj jsme v Praze potkali ještě řadu slavných osobností. PRAHA BYLA SUPER!!!
Ondra Juřík, 8.A
 
 

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

 • 100 let Miroslava Zikmunda

  Žáci 4.A prožili během projektového dne 100 let s Miroslavem Zikmundem.

 • 20.3.2019

  Ve třídách 1.B, 3.A a 3.B proběhne projektový den a 4.B bude ladit projekt Abeceda peněz.

 • Pozvánka k zápisu

  Srdečně zveme všechny předškoláky a jejich rodiče k zápisu do 1. ročníku školního roku 2019/2020.

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI

 • 20

  BŘE
  20.3.2019

  Ve třídách 1.B, 3.A a 3.B proběhne projektový den a 4.B bude ladit projekt Abeceda peněz.

 • 9

  DUB
  Pozvánka k zápisu

  Srdečně zveme všechny předškoláky a jejich rodiče k zápisu do 1. ročníku školního roku 2019/2020.

KONTAKTUJTE NÁS