KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Exkurze do Prahy

29. 9. 2015

Exkurze do Prahy

Třída 8.A v Praze   
Ve dnech 29.9.-2.10.2015 navštívili žáci 8.A naše krásné hlavní město Prahu. Zážitky z Prahy popíšou nejlépe oni sami…
Úterý 29. září 2015 byl tím nejlepším dnem na světě. Nastal okamžik, kdy jsme jeli se třídou do Prahy. Ráno byl sraz na vlakovém nadraží. První jsme jeli „rožnovkou“ do Valašského Meziříčí. Z Valašského Meziříčí jel vlak přímo do Prahy, takže jsme měli krásný spoj. Cesta uběhla velmi rychle a než jsme se nadáli, byli jsme v Praze. Hned jak jsme přijeli do Prahy, tak jsme se šli ubytovat na vysokoškolskou kolej. Pokoje na kolejích byly čisté a hezké. Hned jsme si vybalili věci a šli jsme na Václavské náměstí. Tam byl rozchod. Po rozchodu jsme jeli na Vyšehrad, odkud jsme měli krásný výhled na celou Prahu, a kde bylo pohřbeno hodně slavných lidí. Potom jsme se vrátili na kolej, kde nás čekala výborná večeře. Vlastně všechna jídla, která jsme dostali v menze na koleji, byla moc dobrá. Druhý a třetí den jsme chodili po různých pražských památkách, jako je Karlův most, Prašná brána, Staroměstské náměstí s Orlojem, Národní divadlo, Letecké muzeum. Průvodce nás provedl po Pražském hradě, navštívili jsme Chrám sv.Víta, a to včetně krypty s pohřbeným Karlem IV., Václavem IV., či Jiřím z Poděbrad. Stáli jsme také u dveří, za nimiž je sedmi klíči zamčen Svatováclavský poklad. Na Petříně nás kromě úchvatného výhledu z rozhledny zaujalo zrcadlové bludiště. Čtyři dny utekly strašně rychle a v pátek 2. října už jsme jeli zpátky domů. Jo, a málem bych zapomněl, také jsme byli v Poslanecké sněmovně, kde právě zasedali poslanci a kde nám zamával Andrej Babiš. Kromě něj jsme v Praze potkali ještě řadu slavných osobností. PRAHA BYLA SUPER!!!
Ondra Juřík, 8.A
 
 

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

 • 31.8.2017

  Přihlášení žáků 2. až 4. ročníku do školní družiny se uskuteční ve čtvrtek 31.8.2017 od 7 do 13 hodin.

 • 28.8.2017

  Přihlašování žáků ke školnímu stravování proběhne od pondělí 28.8. do čtvrtku 31.8.2017 od 9 do 15:00.

 • Zlatá tretra Ostrava

  Naši žáci měli možnost na vlastní oči spatřit krále světové atletiky Usaina Bolta v Ostravě.

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI

 • 28

  SRP
  28.8.2017

  Přihlašování žáků ke školnímu stravování proběhne od pondělí 28.8. do čtvrtku 31.8.2017 od 9 do 15:00.

 • 31

  SRP
  31.8.2017

  Přihlášení žáků 2. až 4. ročníku do školní družiny se uskuteční ve čtvrtek 31.8.2017 od 7 do 13 hodin.

KONTAKTUJTE NÁS