Malované počteníčko

1. 2. 2018

Malované počteníčko

Ve čtvrtek  1.2.2018 navštívili žáci 4. C výukový program „Malované počteníčko“ na zámku Kinských   ve Valašském Meziříčí. Seznámili se s prací ilustrátorky Magdy Veverkové i jejími díly. Lektorka vysvětlila žákům rozdíl mezi uměleckou a vědeckou ilustrací s praktickými ukázkami obrázků. Po přečtení příběhu si všichni vyzkoušeli nakreslit ilustraci k danému úryvku z knihy Pohádky z podhorské vesničky. Návštěvu žáci zakončili prohlídkou výstavy úspěšné ilustrátorky, kde plnili zajímavé úkoly (skládali velké puzzle, vyhledávali obrázky podle popisu, vybarvovali omalovánky, zkoušeli rozpohybovat obrázky i interaktivní tabulku). Zábavně naučný program se žákům líbil, pracovali skvěle s pochvalou i od paní lektorky.