Měříme, vážíme, stopujeme – projektový den ve 4.A

6. 2. 2015

Měříme, vážíme, stopujeme – projektový den ve 4.A

V pátek 6. února 2015 proběhl ve 4.A projekt „Měříme, vážíme, stopujeme“, který vycházel z učiva přírodovědy. Děti se prakticky seznámily s různými měřidly délky, hmotnosti a času, která pak využili při plnění zadaných úkolů. Zjistily například, že délka školní chodby je asi 60 metrů, že školní aktovka váží 5-6 kg, což je téměř 1/4 váhy dítěte a také, že cesta do tělocvičny trvá asi 1 minutu. Také si uvědomily, že odhad a skutečnost se někdy hodně liší. Při těchto činnostech si také nevědomky procvičovaly matematiku (zaokrouhlování a převody jednotek).