Oslava vzniku Československa

26. 10. 2018

Oslava vzniku Československa

V letošním roce si celá naše republika připomíná významné historické výročí 100 let vzniku ČSR. I naši žáci a učitelé se v pátek 26.10.2018 aktivně do oslav tohoto dějinného mezníku zapojili. Žáci vytvořili skupiny skrz všechny ročníky a během dne navštěvovali různá stanoviště. Zde se mohli potkat s tématy, která přibližovala dobu vzniku samostatného státu. Žáci se zde také mohli setkávat se svými učiteli, kteří se oblékli do dobových šatů. Na závěr proběhl kulturní program ve velké tělocvičně, kde celá škola zhlédla divadelní představení v podání žáků 5.C, poslechli jsme si píseň sborově zpívanou žáky 4.B, potkali se s prezidentem Masarykem a projektový den byl zakončen zpěvem státní hymny. Celá akce posílila výchovu k občanství, osobní statečnosti a společenské aktivitě a také vzájemnou spolupráci žáků napříč ročníky.