Osmáci studovali šelmy a netopýry

9. 11. 2016

Osmáci studovali šelmy a netopýry

Ve středu 9.11.2016 se osmáci vydali do zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, aby se zúčastnili dvou přírodovědných programů. První program s názvem „Nebojte se netopýrů“ přinesl spoustu zajímavých informací o životě těchto neobyčejných tvorů. Na jednoduché hře si žáci také vyzkoušeli echolokaci, neboli způsob, jakým se netopýři orientují v prostoru podle odrazu zvuků. Druhý program s názvem „Po stopách velkých šelem“ byl zaměřen jak teoreticky, tak i prakticky. Osmáci se dozvěděli, jaké druhy šelem žijí v beskydských lesích, jak jsou lidem nebezpečné, naučili se rozpoznávat jejich pobytové znaky. Trocha zručnosti byla zapotřebí při tvorbě sádrových odlitků různých stop. Žáci se však s úkolem statečně vypořádali a odnášeli si tak domů navíc i zajímavý suvenýr.