Projektový den ve 4.A

13. 2. 2018

Projektový den ve 4.A

Kameny, kamínky, oblázky – malé i velké, hladké i drsné, šedé i barevné – všechny byly tématem zkoumání žáku 4. A během jednoho zimního dopoledne…
Den žáci zahájili relaxací při příjemné hudbě s vybraným kamenem v dlani. Pořádně ho hmatem prozkoumali a nechali pracovat fantazii, aby vymyslela příběh našeho kamene. O své představy se podělili a nakonec vytvořili z kamínků na zemi společný obraz. Poté se rozdělili do skupinek a plnili společně úkoly, ve kterých se prolínaly jejich znalosti nejen z přírodovědy, ale také z matematiky a českého jazyka. Luštili rébusy, tajenky, hledali informace a rozdíly mezi jednotlivými nerosty a horninami. Moc je bavila myšlenková mapa, do které zapisovali všechny pojmy, které žáky k tématu napadly. V další části dne navštívili Svět kamenů, kde jsme dozvěděli, odkud se vzaly polodrahokamy, jak vznikaly a kde se dají najít. Prohlédli si krásnou sbírku, někteří neodolali a nějaký malý kamínek si koupili na památku. Děti se přesvědčily, že každý kámen je nejen krásný a zajímavý, ale hlavně jedinečný. Jako každý z nich.