Strašidelný den ve 3.C

3. 11. 2016

Strašidelný den ve 3.C

Děti ze 3.C prožily ve čtvrtek 3. listopadu 2016 strašidelný den. Hned na začátku je ohromila tajemná atmosféra třídy. Žáci ochutnali čarodějnické prsty, které si pak šli upéct do cvičné kuchyňky. Během pečení je doprovázely strašidelné příběhy. Ve třídě na děti už čekal jejich strašidelný sešit, který si každý vyzdobil podle sebe. Žáci v týmech vypracovávali různé úkoly, zamýšleli se nad tím, co se všechno pojí se strašidly a strašením. Přečetli si text o Halloweenu a Dušičkách a společně porovnávali jejich rozdíly. V českém jazyce si oprášili slovní druhy, antonyma, párové souhlásky a abecedu, a to vše ve strašidelném podání. V matematice si žáci procvičili netopýří násobilku a spočítali, kolik ingredienci zavařila čarodějnice do svého lektvaru. Den žáci zakončili tvořením strašidel z krabic od papírových kapesníků, které se jim náramně povedly.