Studijní zájezd do Paříže a Londýna

16. 5. 2015

Studijní zájezd do Paříže a Londýna

Ve dnech 12. až 16.května 2015 se dvacet devět žáků naší školy zúčastnilo vzdělávacího zájezdu do Paříže a Londýna. První zastávkou byla Paříž, kde žáky autobus vysadil na náměstí Trocadéro, odkud se přes nádherné zahrady vydali do Louvre. Dále zhlédli Notre Dame a nejstarší francouzskou univerzitu Sorbonnu. Poté dopluli loďkou po Seině k dominantě Paříže – Eiffelově věži. Někteří žáci si poctivě vyšlapali 700 schodů do druhého patra věže, ostatní se vydali výtahem až na vrchol, ale obě skupiny čekala odměna v podobě krásného výhledu. Druhý den připluli trajektem do anglického přístavu Doveru. Po příjezdu do Londýna se ubytovali v anglických rodinách, kde si procvičili angličtinu. V Londýně zhlédli Doky Svaté Kateřiny, Big Ben, Westminsterský palác, Westminsterské opatství, Trafalgarské náměstí, Piccadilly circus a přes park St.James došli k Buckinghamskému paláci. Poštěstilo se jim u Tower Bridge, když pod ním projížděla velká loď a žáci se tak mohli podívat, jak se most zvedá. Také se svezli na London Eye, odkud měli Londýn jako na dlani. Návštěvu Londýna zakončili v muzeu Madame Tussaud, kde se mohli vyfotit například s Michaelem Jacksonem, Shrekem či s chlapci z One Direction. Počasí vyšlo jak v Paříži, tak v Londýně, všichni si nakoupili plno dárků a plni nových zážitků šťastně dorazili domů.