Technický jarmark

7. 10. 2016

Technický jarmark

V pátek 7.10.2016 navštívili naši žáci provozy několika rožnovských firem v rámci Technického jarmarku. Osmáci si prohlédli výrobu interiérových dílů pro automobilový průmysl ve firmě ZPV a deváťáci poznávali výrobní program ve firmách ON-SEMI a BROSE. Cílem technického jarmarku, který pořádají velcí rožnovští zaměstnavatelé, naše město a Krajská hospodářská komora, je představit vycházejícím žákům výrobní proces, pracovní podmínky a možnosti uplatnění v době, kdy se rozhodují, kam budou směřovat jejich další životní kroky. Součástí této akce bylo i vyhlášení výsledků soutěže Technický talent. Mezi oceněnými žáky základních škol byla i Hana Hrušecká (9.B), jejíž výrobek DOČEZA (domácí český zametač) zaujal hodnotitele. Z rukou pana místostarosty Jana Kučery a představitelů firem ON-SEMI a BROSE si Hanka převzala krásné ceny – notebook, počítačový software a spolu s ostatními oceněnými žáky i pozvánku na den s překvapením od výše uvedených firem.