KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Úspěchy v literární soutěži

28. 1. 2019

Úspěchy v literární soutěži

V pondělí 28. ledna 2019 se v Městské knihovně v Rožnově p. R. konalo slavnostní vyhlášení oblastního kola literární soutěže O poklad strýca Juráša. Soutěž probíhala od 1. října do 30. listopadu 2018 a úkolem bylo formou prózy, poezie, dramatu či komiksu zpracovat téma „Já a můj hrdina". Jakou knižní postavu máš nejraději? Jak by se ti líbilo zažít její dobrodružství na vlastní kůži? Jaký by měl být opravdový hrdina? Podobné otázky si děti kladly při psaní svých prací. Do letošního ročníku bylo odevzdáno celkem 124 příspěvků dětí z devíti základních škol. Mezi oceněnými byli také žáci naší školy:

Kategorie 1.- 3. třída
1. místo za prózu Berenika Farníková, 3.A - Jak jsme s Pipi chytaly

Kategorie 4.- 5. třída
1. místo za poezii Helena Hlavoňová, 4.B - Můj kamarád hasič
2. místo za prózu Karolína Mydlová, 4.B - Já a moje hrdinka z galaxie

Kategorie 6.- 7. třída
1. místo za prózu - Aneta Chýlková, 6.B - Superhrdinové
3. místo za komiks - Jan Liška, 6.B - Harry Potter a kouzelná miska

Všichni ocenění žáci obdrželi diplomy, poukazy do knihkupectví a hodnocení poroty. Jejich práce postupují do okresního kola, které bude vyhodnoceno 14. března 2019. Gratulujeme a přejeme dále hodně úspěchů!

GALERIE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

 • Učení v přírodě

  Žáci 1.A prožili páteční vyučování v přírodě, kde plnili celou řadu zajímavých úkolů.

 • 22.5.2019

  Žáky 6.A čeká zajímavá beseda o autismu.

 • 21.5.2019

  Na školním hřišti budou poletovat dravci a do ZUŠky půjdou prvňáčci a druháci.

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI

 • 21

  KVĚ
  21.5.2019

  Na školním hřišti budou poletovat dravci a do ZUŠky půjdou prvňáčci a druháci.

 • 22

  KVĚ
  22.5.2019

  Žáky 6.A čeká zajímavá beseda o autismu.

KONTAKTUJTE NÁS