Jarní projektový den ve 3.C

15. 3. 2017

Jarní projektový den ve 3.C

I když to venku nevypadalo, děti ze 3.C ve středu 15. 3. 2017 ve své třídě vítaly jaro. Den začal jarním během za sluníčkem, kde si děti ověřily znalost vyjmenovaných slov a taky svou přesnost. Poté nesměl chybět lov much, které na jaře vylézají ze svých úkrytů. Ve skupinkách si děti procvičily své čtenářské dovednosti v příběhu o kouzelníku Jarovi a přemýšlely nad tím, jak by zachránily zemi, kde pořád pršelo. V jarních měsících se vrací ptáci z teplých krajů a ohlašují příchod jara, a proto i žáci neváhali a ptáčky si vyřezali a namalovali. Všichni doufají, že konečně přijde hezké počasí a naši ptáčci ho snad přivolají. Na závěr nechybělo sázení semínek řeřichy, které pak děti budou celý týden pozorovat. Den byl opravdu vydařený, plný smíchu a barev.