3. 7. 2023

Informace ze školní jídelny

Stanovení finančních limitů na nákup potravin a poplatků za školní stravování se řídí vyhláškou č.107/2005 Sb., přílohou č. 2, a to s účinností od 1.8.2005.
Ceny 1 obědu ve ŠJ od 1.9.2023:

žáci 7 – 10 let           31,00 Kč

žáci 11 - 14 let          33,00 Kč

žáci 15 a více let      35,00 Kč
Žáci jsou do věkových skupin zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují stanoveného věku.
Důležitá upozornění týkající se provozu školní jídelny:
- Obědy odhlašujte zásadně den předem do 12 hodin. Na základě Vyhlášky č.107/2005 Sb. §4, odst. 9 je zákonný zástupce žáka povinen odhlásit stravování od druhého dne nepřítomnosti žáka ve škole. Neučiní-li tak, bude mu strava od druhého dne nepřítomnosti žáka ve škole doúčtována za plnou cenu (finanční normativ + režie mzdová a provozní). První den neplánované nepřítomnosti žáka ve škole se pro účely stravování považuje za pobyt ve škole, proto je i strava přihlášená na tento den účtována za sníženou cenu (jen finanční normativ).
- Pokud platíte obědy složenkami, je bezpodmínečně nutné zaplatit vždy do 15. každého měsíce, jinak vznikají v účetní evidenci nesrovnalosti. Pokud žák nepředloží koncem měsíce ústřižek o zaplacení s datem pošty do 15., nebude mít možnost se stravovat.  Bude-li se tato situace opakovat další měsíc, může být ze školního stravování vyloučen.
- Upřednostňujeme bezhotovostní způsob placení bankovním převodem.
- Školní jídelna nabízí i obědy pro cizí strávníky, a to v ceně 76,00 Kč za jeden odebraný oběd.
- Pokud žáci zapomenou nebo ztratí přidělený čip, mají možnost si vyzvednout v kanceláři ŠJ náhradní stravenku.

V zájmu dobrých vztahů strávníků i personálu školní jídelny Vás prosí-me, abyste každou nesrovnalost, nespokojenost i přání oznámili okamži-tě na místě kuchařkám nebo v kanceláři jídelny, abychom mohli zjednat neprodleně nápravu. Naším přáním je všestranná spokojenost strávníků.