Projektový den s papírem v 5.B

19. 4. 2018

Projektový den s papírem v 5.B

Co dokáže papír? Na tuto otázku si ve čtvrtek 19. dubna 2018 několikrát odpověděli páťáci, kteří se zúčastnili dalšího projektového dne v tomto školním roce. Nejdříve se dozvěděli něco nového o historii a výrobě papíru a vytvořili si myšlenkovou mapu na toto téma. V tělesné výchově se výrazně zrychlilo tempo a všichni zjistili, jak je důležitá spolupráce, obratnost a šikovnost. A pak přišlo to nejlepší –  „Živé obrazy a Zvukový orchestr“. Celá třída 5.B se proměnila v galerii zajímavých obrazů a vzápětí (díky zvuku skrčeného novinového papíru) v rozjíždějící lokomotivu, rozbouřené moře, podzimní krajinu, sopku nebo jarní bouřku. Nakonec si děti ve dvojicích i skupinkách vytvořily originální novinové postavy. A závěr? Cíl dne si všichni splnili – opět se dozvěděli nové informace, byli jeden tým a snažili se táhnout za jeden provaz, využili některé smysly a použili prvky dramatické, hudební i výtvarné. A v neposlední řadě dětem vznikl krásný společný výsledek nejen ve formě lidských papírových postav, ale i nového školního zážitku.