Projektový den ve 4.B

18. 10. 2016

Projektový den ve 4.B

Říká se, že pokud si chcete něco opravdu zapamatovat, měli byste to slyšet, vidět a vyzkoušet. A co se stane, pokud vnímáte i vůni a chuť? Zeptejte se dětí ze 4. B, které v úterý 18. října 2016 zapojily své smysly v rámci projektového dne na téma PODZIM. V úvodu hodiny si žáci poslechli písničku s podzimně laděným textem a doprovodili ji podle vlastní fantazie na různé hudební nástroje. Poté ve třídě hledali dobře ukryté podzimní plody, luštili říkanku a řešili úkoly v pracovním listě. Čichem rozpoznávali vůni hub, brambor a jablek. Nechyběla ani ochutnávka vlašských ořechů a dýně. Děti se mohly také projít podzimními chodníčky, kde na bosá chodidla pocítily, jak kulaté jsou vyloupané kaštany, jak škrábe kůra stromů a šustí podzimní spadané listí. Závěr projektového dne patřil vlastní fantazii a tvořivosti - žáci si sami, ale i ve dvojicích, zhotovili „Pána Podzimu“, který se jim moc povedl.