Ve zdravém těle zdravý duch

18. 1. 2018

Ve zdravém těle zdravý duch

Ve čtvrtek 18.1.2018 si děti z 1.B užily projektový den s názvem Ve zdravém těle, zdravý duch. Ihned na začátku dne žáčci dumali nad tím, co to zdraví je a proč je důležité, jak o něj pečovat. V týmech poté vybírali potraviny, které jsou zdraví prospěšné, a které nám mohou způsobit časem zdravotní obtíže. Své nápady prezentovali před třídou a vysvětlovali, proč tyto potraviny takto roztřídili.  Ke zdravému dni patří i fit svačinka, kterou si děti vytvořily z ovoce. Vznikali úžasní ježci, žížaly, hadi i palmy. Naše zdraví ohrožují bacily a to, jak vypadají, je oku neviditelné. Žáci však zkusili takový bacil namalovat a představit si tak jeho podobu. Zdravý životní styl není pouze o jídle, nýbrž i o pohybové aktivitě a relaxaci, proto si děti užily několik her a také pořádný odpočinek, u kterého si uvědomovaly každý kousek svého těla.  Den uběhl jako voda a děti z 1.B si odnesly nové zážitky.