Besedy pro sedmáky

12. 4. 2022

Besedy pro sedmáky

V úterý 12. dubna 2022 navštívil žáky 7.A, 7.B a 7.C pan Radomír Palacký s besedami o závislosti na ICT a o kyberšikaně. Žáci se dozvěděli, jak na jejich psychiku působí moderní komunikační technologie a především jejich přehnaná konzumace. Při interaktivním programu řešili sedmáci začínající gambling u hráčů PC her a hraní agresivních her, které jsou doporučené až od 18+. Děti také zjistily, jaký je doporučený „bezpečný“ čas na ICT, čemu se na internetu vyhýbat, jak zabránit zneužití informací na sociálních sítích a jak v této věci komunikovat s rodiči. Společně s žáky hledal pan Palacký alternativy k času strávenému na ICT. Sedmáci hodnotili besedy velice kladně.