KALENDÁŘ     ·       571 759 761

Rožnovská olympiáda dětí a mládeže

15. 6. 2018

Ve čtvrtek a v pátek 14. a 15. června 2018 se konala tradiční Rožnovská olympiáda dětí a mládeže, které se zúčastnili žáci škol Rožnovska a také děti z partnerských měst našeho města – maďarského Körmendu, slovenské Považské Bystrice a polského Śremu. Všichni reprezentanti naší školy podávali výborné výkony, které jim v mnoha případech pomohly ke skvělému umístění. Celkově získali naši žáci 6 zlatých, 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili. V celkovém pořadí škol byla ZŠ 5. května v kategorii žáků 1. stupně na 4. místě ze 14 škol a v kategorii žáků 2. stupně na 5. místě ze 14 škol.

1. místo – Katrin Dohnálková (4.C – plavání 25 m), David Procinger (3.A – hod míčkem), Jan Liška 5.B (5.B – hod míčkem), 2x Eva Rohelová (7.A – běh 60 m a hod míčkem), Vojtěch Vašek (9.A – běh 60 m)

2. místo – Viktorie Dohnálková (4.C – plavání 25 m), Marek Sosnowski (4.A – hod míčkem), Johana Mlčáková (6.B – plavání 50 m), Alex Kunst (7.B – běh 60 m)